Łóżko tapicerowane i efektowne dodatki z pewnością stworzą styl glamour

Łóżko tapicerowane i efektowne dodatki z pewnością stworzą styl glamour

Sypialnia jest miejscem, w którym spędzamy około ⅓ życia. Nic zatem dziwnego, że chcemy, aby to pomieszczenie pozwoliło nam na odpoczynek po ciężkim dniu pracy. I nie chodzi tylko o sen, ale również o relaks.

Wiele osób, szczególnie kobiet, chciałoby mieć sypialnię w stylu glamour. Jak ją stworzyć? czy wystarczy jedynie łóżko tapicerowane 180×200 z pojemnikiem na pościel? Na te pytania szukajcie odpowiedzi w poniższym tekście.

Jak podkreślić charakter łóżka?

Nie ulega wątpliwości, że choć łóżko tapicerowane już samo w sobie jest eleganckie, dzięki czemu wpisuje się w styl glamour, może nie wystarczyć, aby sypialnia stała się wymarzonym miejscem odpoczynku. Co zatem zrobić, żeby tak się stało? Wystarczy w pikowaniach lub na przeszyciach zagłówka umieścić błyszczące kryształki lub guziki. Warto również pamiętać o stylowych poduszkach, które nie tylko nadadzą pomieszczeniu przytulności, ale również pozytywnie wpłyną na całość aranżacji.

Co jeszcze, oprócz łóżka i poduszek powinno znaleźć się w sypialni w stylu glamour? Z pewnością kryształowe lampy i żyrandole, które podkreślą ekstrawagancki styl pomieszczenia.

Doskonałym rozwiązaniem mogą stać się również dekoracyjne listwy ścienne (rzeźbiona sztukateria) oraz ozdobne uchwyty mebli (najlepsze będą takie z epoki baroku). Jeśli sypialnia jest dość duża, warto postawić na obrazy w złoconych, szerokich ramach. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się tak wykończone lustra.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *